» قبرستان مری در رومانی

قبرستان مری در رومانی

پروژه Merry Cemetery of Sapanta توسط Stan Ioan Pastras آغاز و در برترین گورستان های منحصر به فرد جهان گنجانده و در سال 1935 تزئین شد . اعتقاد بر این است که او از فرهنگ داکیان الهام گرفته است و آنها زندگی را جشن می گیرند به جای سوگ مرگ.

گورستان مری تا اواخر دهه 1970 ، در اوایل دهه 1970 ، تا زمانی که یک روزنامه نگار فرانسوی این مکان را کشف کرد و آن را رواج داد ، برای دنیای خارج مخفی بود.

امروزه این سنت توسط شاگرد او ، Dumitru Pop Tincu انجام می شود و اکنون در گورستان مری بیش از 800 صلیب با رنگ روشن ، که از چوب بلوط تراشیده شده اند ، شمرده شده است. برخی از آنها در هر دو طرف نقاشی شده اند ، در یک طرف آن حاوی حماسه هایی درباره زندگی آن مرحوم است و در طرف دیگر حاوی تصاویر مربوط به نحوه مرگ آنها.

 

استن ایوان پاتراگ در سال 1977 درگذشت ، و او خانه و کار خود را به محبوب ترین دانش آموز خود سپرد ، که همچنان به نقاشی داستان های زندگی بر روی صلیب های چوبی می پردازد. استن یون پتراش صلیب خود را تراشیده است ، و این همان حماسه ای است که روی سنگ قبر او نوشته شده است:

هر مکان مرگ دیگری در جهان معمولاً غم انگیز و با وقار است ، اما در اینجا مصنوعات روی صلیب ها خنده را برمی انگیزد.

قبرستان مری در رومانی واقعا با همه ی قبرستان های دنیا تفاوت دارد، این جا خبری از سنگ قبرهای ساده ی سیاه و مردمانی که مدام در حال گریه هستند، نیست (البته به جز در موارد کم). همه ی قبرها رنگارنگ و تزیین شده با کاشی های پر نقش و نگارند و کاشی هایی که روی آن ها نقاشی هایی کشیده شده است که اگر به آن ها دقت کنید می توانید بفهمید که روی آن ها صحنه هایی از زندگی فرد به خاک سپرده شده کشیده شده است، صحنه هایی از علایق و سلایق تا شغل و نحوه ی مرگ متوفی! واقعا جالب است.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


بازدید سایت خود را میلیونی کنید بازدید سایت خود را میلیونی کنید مشاهده