» دره ماه در آرژانتین

دره ماه در آرژانتین

دره ی شگفت انگیز ماه

دره ماه یک سازه خاک رس عجیب است ، با تنوع زیادی از رنگ ، اشکال و لایه های مختلف مواد معدنی و رسوبات ، که یک نگاه اجمالی از تکامل زمین در دوره تریاس را فراهم می کند. پارک استانی Ischigualasto باز می شود تا به ما اجازه دهد نگاهی به گذشته سیاره خود داشته باشیم.

دره ماه، دره ای دورافتاده در آرژانتین است. این دره با جرمهای زمین شناسی میخکوب شده که از فرسایش باد شکل گرفته و سنگهای ایستاده و تخته سنگهایی را موجب شده که مدورند و شبیه گلوله های مرمری هستند.

پارک استانی Ischigualasto در فاصله 273 کیلومتری از پایتخت سن خوان واقع شده است. بیشتر با نام Valle de la Luna (دره ماه) شناخته می شود .

 

کوتاه ترین مسیر از شهر سن خوان برای رسیدن به این مکان از مسیر 40 کیلومتر به سمت شمال تا منطقه Huaco و از Huaco در امتداد مسیر 150 کیلومتر تا Valle de la Luna آغاز می شود.

 

این قسمت از مسیر 150 کیلومتری با چندین تونل و پل که در اکتبر 2014 افتتاح شد یکی از زیبا ترین جاده های منتهی به این سایت چشم نواز است.

زمین دره که روزی حاصلخیز بوده اکنون خشک است و دارای تعداد زیادی فسیل گیاه و جانور است که زیست شناسان علاقمند به دوره های تاریخی را به خود جلب کرده است..

 

شایان به ذکر است که دوره بین شکل گیری سیاره تا امروز به "دوره های مختلفی" تقسیم شده است ، به همان روشی که زمان به سالها و روزها تقسیم می شود. اولین دوره از دوره مزوزوئیک تریاس و در آن زمان تمام قاره ها به یک قاره بزرگ به نام Pangea پیوستند. در دوره تریاس ، در ضلع غربی Pangea ، دره هایی تشکیل شد که رسوبات مخلوط با حیوانات و گیاهان در آنها تجمع می یابد.

 

مانند صندوقچه ای Ischigualasto چیزهای مربوط به آن دوران را نگه داشته است. میلیون ها سال بعد ، حرکات و برخوردهای مختلف صفحات تکتونیکی آن دره هایی را که توسط هزاران متر از سنگ های جدیدتر پوشانده شده اند ، نشان داد. گویی که صندوقچه ای باز شده است ، حوضه Ischigualasto داستان آنچه در آن زمان در سیاره زمین اتفاق افتاده است را بیان می کند.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


25 حقیقت روانشناختی در مورد زبان بدن انسان 25 حقیقت روانشناختی در مورد زبان بدن انسان مشاهده